10.12.2024 року на базі «Центру професійного розвитку педагогічних працівників Городоцької міської ради» (керівник Жанна МАКСІМОВА) на засадах кафедрального профорієнтаційного проєкту NatureCompass відбувся науково-методичний семінар-практикум для вчителів біології та основ здоров’я Городоцької громади на тему: «Біохакінг як біологічна стратегія здоров’я та управління старіння».
Спікери:
Сергій СКРИПНИК – доцент, кандидат педагогічних наук.
Гарант освітньої програми Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) першого (бакалаврського) рівня ВО кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету.
Наталія ЗАБЛУДА – вчитель біології та здоров’я, безпеки та добробуту Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 6 імені Назара Макаренка Хмельницької міської ради». Постійний спікер комунальної установи Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (керівник Оксана РАТУШНЯК).
Семінар практикум відбувався в приміщенні Городоцького інноваційного музею G-museum на території Up_To_Future G-School (школа природничого напрямку «Городок». Керівник Катерина БІГНЯК).
Всі учасники отримали сертифікати підвищення кваліфікації на 4 години (0,13 кредита ЄКТС).
Усіх освітян запрошуємо до співпраці!!!
Далі буде!!!
Р.S. Біохакінг як стратегія здоров’я та уповільнення старіння.
Одним з перспективних підходів щодо збільшення життєвого ресурсу організму людини є біохакінг. Цей термін виник від англійського слова hack (злом) і означає різкий спосіб зміни певних аспектів свого життя для здобуття здоров’я, підвищення якості життя і уповільнення старіння.
Біохакінг – це субкультура відчайдушних і зухвалих людей, які не бояться «хакнуть» свій організм будь-якими доступними способами, часом зовсім неординарними і навіть радикальними.
До популярних варіантів біохакінга відносяться:
- аутофагія, коли в процесі голодування відбувається позбавлення клітин від шкідливих органел, вірусів і бактерій;
- зміна системи харчування, включаючи дієтичні добавки (сапліменти) з омолоджують властивостями;
- експерименти з генною інженерією, як, наприклад, одна з найбільш перспективних технологій останніх років – система CRISPR – зміна молекули життя ДНК шляхом точкового редагування генетичного коду.










