11.11.2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників, комунальної установи Хмельницької міської ради (керівник Оксана РАТУШНЯК) відбувся науково-методичний семінар-практикум «Біохакінг як культура управління своїм здоров’ям» для вчителів предмету «Основи здоров’я» Хмельницької міської територіальної громади.
Спікери:
Сергій СКРИПНИК – доцент кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету, кандидат педагогічних наук. Гарант освітньої програми Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) перший (бакалаврський) рівень.
Наталія ЗАБЛУДА – вчитель біології та здоров’я, безпеки та добробуту Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 6 імені Назара Макаренка Хмельницької міської ради».
На семінарі-практикумі в теоретичній частині висвітлювались питання: особливості біохакінгу, поняття «Біохакери», вплив біохакінгу на здоров’я особистості. В практичній частині проводився динамічний тренінг щодо готовності до блискавичних змін сучасного освітянина по відношенню, як до свого здоров’я, так і до професійної діяльності в сучасних умовах.
Р.S. Біохакінг – це поліпшення фізичного та психічного здоров’я за допомогою використання сучасних технологій, зокрема, науки про генетику, молекулярну біологію, медицину та нейронауки.
Назва походить від слова «hacking» – «зламування» і стосується змін системи, за яких вона функціонує краще або виконує нові функції.
Мета – зрозуміти, як покращити своє здоров’я, продуктивність та якість життя за допомогою науково обґрунтованих технологій та методів.