Вебінар «Розвиток потенціалу адвокаційних кампаній на захист водних ресурсів через мистецтво та розповідь»

20.05.2022 р. відбувся анонсований раніше вебінар за участі Jo Bacallo, організований кафедрою екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету. Тема вебінару: «Розвиток потенціалу адвокаційних кампаній на захист водних ресурсів через мистецтво та розповідь». Учасниками зустрічі стали студенти різних курсів спеціальностей «Екологія», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», «Хімічні технології та інженерія», а також викладачі кафедри екології та біологічної освіти і кафедри хімії та хімічної інженерії, загалом 75 учасників.

На початку зустрічі учасники познайомились із Джо та дізнались деякі цікаві факти її біографії та про те, як стан водних ресурсів Філіппін (батьківщини Джо) та необхідність негайного його покращення вплинув на подальше життя та сферу діяльності Джо.

Джо є палкою прихильницею та популяризаторкою цілей сталого розвитку, ухвалених на Саміті ООН зі сталого розвитку, а саме 6-ї цілі «Чиста вода та належні санітарні умови». Вона відстоює важливість розповідання повчальних історій у мистецьких оповіданнях та наголошує на «розповіді історій про воду» як частину наукової комунікації.

Саме те, як здійснювати таку комунікацію із чіткими настановами та власними прикладами показала Джо у своїй доповіді. Продемонструвала як невелика спілка людей може спонукати владу до вирішення складних та важливих питань охорони довкілля та відтворення водних ресурсів. Надала детальний алгоритм виокремлення проблеми її висвітлення та план дій задля її вирішення.

Не оминула Джо і проблем, які постануть перед нашою країною після Перемоги у російсько-українській війні, адже масштаби відбудови колосальні. Саме зараз той час, коли необхідно планувати відбудову міст та територій країни за новою концепцією – створення простору для людей із врахуванням стратегії, дизайну та екологічності, про що на Європейському економічному форумі доповідав Єн Гейл – данський архітектор. Фрагмент його доповіді ми теж побачили.

Дякуємо Джо за ґрунтовну, позитивну та пізнавальну зустріч, за активну позицію в обстоюванні питань захисту водних ресурсів!

Саме такі зустрічі і формують у студентської молоді проактивний світогляд та розуміння того, що саме від них залежить майбутнє!

Окремо дякуємо перекладачу нашої зустрічі Павлу Везденецькому та Зоряні Черешні, яка теж долучилась до перекладу!