Співпраця із стейкхолдерами – потужний механізм якісної підготовки фахівців-екологів

8 листопада 2022 року відбулась робоча зустріч колективу кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету з керівництвом Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької обласної військової адміністрації Ганною Богданович (директорка департаменту), Володимиром Дідухом (заступник директора, начальник управління захисту довкілля, оцінки впливу на довкілля, використання природних ресурсів), Іриною Кліпацькою (начальниця управління економіки природокористування, планування роботи, заповідної справи, зв’язків з громадськістю, моніторингу та поводження з відходами) та Андрієм Левчуком (начальник відділу з питань персоналу та організаційно-правової роботи), метою якої було обговорення освітніх програм підготовки фахівців-екологів у контексті прийнятого професійного стандарту та реалізації освітнього процесу, напрацювання шляхів подальшої наукової співпраці, участі в заходах Всеукраїнської екологічної ліги.

Ганна Богданович відзначила необхідність формування у здобувачів вищої освіти компетентностей, які б забезпечили виконання основних завдань Департаменту природних ресурсів та екології, особливо навичок оперування сучасною екологічною нормативно-законодавчою базою. Адже екологічний вимір євроінтеграції висуває нові вимоги до підготовки фахівців-екологів.
⠀⠀⠀ ⠀Наталія Міронова, завідувачка кафедри, гарантка освітньої програми «Екологія» другого (магістерського) рівня, відмітила важливість екологічної освіти у формуванні державної екологічної політики та реалізації концепцій сталого розвитку. Екологічна освіта і виховання є одним із найважливіших і необхідних шляхів, що сприяють ефективному вирішенню надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем України, і може бути зреалізований у співпраці кафедри та департаменту. Наталія Міронова звернула увагу на нові підходи та впровадження студентоцентрованого навчання в освітній процес, ознайомила учасників зустрічі з особливостями освітньої програми «Екологія», можливостями здобувачів освіти формувати індивідуальну траєкторію навчання, що підвищує конкурентоспроможність випускників. Також зазначила, що важливою складовою якісної підготовки фахівців-екологів є формування навичок та компетентностей під час практичної підготовки в організаціях (установах), що забезпечують реалізацію державної політики в сфері екології та охорони навколишнього природного середовища, одним з яких і є департамент.
⠀⠀⠀ ⠀Стейкхолдери ознайомились із матеріально-технічною базою кафедри та відзначили її високий рівень і важливу роль у якісній підготовці фахівців.
⠀⠀⠀ ⠀У процесі обговорення було вирішено актуалізувати такі напрямки співпраці:
⠀⠀⠀ ⠀     – участь департаменту в організації та реалізації освітнього процесу з підготовки фахівців-екологів (база практики, консультування, залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу);
⠀⠀⠀ ⠀     – наукова співпраця у формуванні екологічних програм та наукових обґрунтувань, організація науково-практичних конференцій, семінарів тощо;
⠀⠀⠀ ⠀     – просвітницька та громадська діяльність (формування екологічної культури населення через засоби масової інформації, співпраця з громадською організацією «Всеукраїнська екологічна ліга»).
⠀⠀⠀ ⠀Напрацювання робочої зустрічі буде взято за основу при оформленні угод про співпрацю між департаментом та університетом.
⠀⠀⠀ ⠀Сподіваємося, що результати робочої зустрічі стануть потужним підґрунтям для перспективної плідної подальшої співпраці у підготовці фахівців-екологів та відбудови України! Разом до ПЕРЕМОГИ!