Організаційно-інспекційна практика

(Екскурсія на очисні споруди «Хмельницькводоканалу»)

Студенти IV курсу спеціальності «Екологія» 19 жовтня 2023 року під час проходження організаційно-інспекційної практики разом з начальником відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Пресняковою Оксаною Миколаївною відвідали міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал», а саме один з двох міських майданчиків каналізаційних очисних споруд, що знаходиться в мікрорайоні Раково (введений в експлуатацію у 1968 році).

Потужність цього майданчика становить до 30000 м3/добу, фактична потужність нині становить 6000 м3/добу.

На цьому майданчику каналізаційних очисних споруд проводять повну біологічну очистку міських стоків з використанням біофільтрів і здійснюється скид очищених стоків в річку Кудрянка.

Під час знайомства з підприємством студенти ознайомилися з основними принципами роботи станції, яка полягає у наступному:

1. Схема руху води: приймальна камера → механічні решітки → пісколовки → первинні відстійники → біофільтри → вторинні відстійники → біологічні ставки → знезараження → скид.

2. Схема руху осаду:

  • первинні відстійники → мулові майданчики;
  • освітлювач → мулові майданчики;
  • вторинні відстійники → мулова насосна станція → первинні відстійники → мулові майданчики.

На майданчику каналізаційних очисних споруд студенти-практиканти мали можливість ознайомитися з основними функціями такого устаткування як: ручної решітки; пісколовок діаметром 6 м; первинними відстійниками діаметром 10 м; освітлювачами діаметром 15 м; біофільтрами діаметром 30 м; вторинними відстійниками; біологічними ставками; муловими майданчиками; станціями рециркуляції; муловою насосною станцією та дренажною насосною станцією.

У зв’язку із фізичним зношенням споруд, змінами вхідних показників стічних вод міста, а також підвищенням нормативних вимог до очищення стоків нагальним є необхідність їх реконструкції при обов’язковому використанні сучасних, ефективних, надійних та енергозберігаючих технологій і обладнання.

Під час екскурсії студенти набули нових знань та досвіду, отримали цінні зауваження щодо особливостей роботи обладнання очисних споруд від фахівців. Саме завдяки таким заходам під час практики здобувачі освіти мають змогу більш глибокого пізнати обрану професію.

Студенти та викладачі кафедри екології та біологічної освіти висловлюють щиру подяку керівництву КП «Хмельницькводоканал» та Пресняковій Оксані Миколаївні за організацію пізнавальної та корисної екскурсії! З новим досвідом за новими знаннями!