Онлайн конференція: Майстер-клас “Онлайн-курс BirdID”

15 квітня 2021 року в рамках «Тижня біології» та з нагоди «Міжнародного дня екологічних знань» відбулась зустріч студентів, що здобувають вищу освіту за освітніми програмами Екологія та Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) і викладачів Хмельницького національного університету з професійними орнітологами, викладачами кафедри екології та біологічної освіти ХНУ – Тарасенком Мар’яном Олексійовичем та Ільїнським Сергієм Валентиновичем.

Зустріч була присвячена знайомству з навчальним курсом BirdID Nord University, структурі та правилам роботи у його інтерактивному додатку BirdID та мобільному додатку BirdNET.

Навчальний курс BirdID Nord University складається із 2 кредитів ЄКТС: 1 кредит (30 год.) – на вивчення птахів за зовнішніми ознаками  та 1 кредит (30 год.) – на вивчення птахів за голосами. Навчання здійснюється дистанційно через додаток BirdID. За результатом навчання студенти проходять дистанційний тестовий іспит і у випадку позитивної здачі, отримують сертифікат з оцінками (A, B, C, E).

Навчальний курс BirdID Nord University допомагає формувати в європейських країнах (зокрема і в Україні, мережу фахівців-орнітологів, які долучаються до дослідницьких програм з дослідження та моніторингу популяцій птахів в межах Європи (A New European Breeding Bird Atlas – EBBA2) та проведенню орнітологічних екскурсій для зацікавлених громадян.

Така робота, спрямована на популяризацію бьордвотчінгу (спостереження за птахами), допомагає формувати у молоді пізнавальні компетенції та належне ставлення до оточуючого живого світу.