
21-22 листопада 2024 року в Кам’янець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Подільські читання. Дослідження, охорона довкілля та збереження біотичного та ландшафтного різноманіття, природнича освіта».
Співорганізаторами конференції є Хмельницький національний університет (кафедра екології та біологічної освіти) та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Незмінними співорганізаторами також є Національний природний парк «Подільські Товтри», НПП «Мале Полісся», НПП «Дністровський каньйон», Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка, КВНЗ Вінницька академія неперервної освіти, Товариство подільських природодослідників та природолюбів. Цьогоріч до Подільських читань доєднались представники University of Presov, University of Coimbra.
У конференції прийняли активну участь із представленням доповідей за результатами наукової діяльності: Ольга ЄФРЕМОВА (завідувач кафедри екології та біологічної освіти ХНУ, к. техн. н., доцент), Сергій СКРИПНИК (доцент кафедри екології та біологічної освіти ХНУ, к. пед. н., доцент), Олена БОНДАР (магістр 2-го року навчання ОП Екологія кафедри екології та біологічної освіти ХНУ). Також офлайн участь у НПК взяли: Галина БІЛЕЦЬКА (професор кафедри екології та біологічної освіти ХНУ, д. пед. н, професор), Людмила КАЗІМІРОВА (доцент кафедри екології та біологічної освіти ХНУ, к. біол. н., доцент), Андрій ДЯЧУК (доцент кафедри екології та біологічної освіти ХНУ, к. пед. н., доцент). Всі викладачі кафедри долучились до публікації матеріалів досліджень у збірці конференції.
Учасники конференції працювали у 8 секціях: ландшафтно-екологічні дослідження Поділля та суміжних територій; дослідження, охорона та збереження біотичного та ландшафтного різноманіття; екологічна безпека на регіональному та глобальному рівнях у контексті сучасних викликів; раритетні види флори і фауни Поділля та суміжних територій; ландшафти та суспільство; сучасні інструменти екологічного менеджменту в умовах євроінтеграції; сучасні технології природничої освіти; екологічна освіта для сталого розвитку.
Цьогоріч у конференції взяли участь понад 180 учасників – науковців, науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти й учителів закладів освіти.
Після активної наукової діяльності Микола Матвєєв та Ігор Касіяник презентували учасникам конференції зоологічну та геологічну колекції Музею природи Поділля.
Щиро вдячні організаторам конференції «Подільські читання. Дослідження, охорона довкілля та збереження біотичного та ландшафтного різноманіття, природнича освіта» за професіоналізм та натхнення, які зробили можливим проведення цієї надзвичайно важливої конференції.Сподіваємося, що результати цієї конференції стануть вагомим внеском у розвиток нашої спільної справи та сприятимуть новим досягненням у майбутньому.
Щиро дякуємо за створення платформи для діалогу, обміну ідеями та пошуку рішень, спрямованих на збереження довкілля для майбутніх поколінь. Бажаємо вам нових звершень, реалізації задуманих проєктів, невичерпної енергії та наснаги у вашій справі!
Щиро дякуємо ЗСУ за можливість жити, навчатись та працювати!













