Науково-практична конференція

В п’ятницю 5 травня 2023 року у центрі старовинного наддністрянського села Вільховець (цього року першій відомій документальній згадці про село 580 років), що на нашій рідній Хмельниччині, було багатолюдно, а до школи зібралися її колишні учні та приїхали з різних кінців краю поважні гості.

5 травня 2023 року на базі Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ф. С. Бацури Новоушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району відбулася регіональна науково-практична конференція «Федір Степанович Бацура – відомий подільський педагог-новатор, видатна постать національної освіти України середини ХХ століття», яка присвячувалася 110-й річниці від дня народження цього добре знаного вчителя біології Вільховецької СШ (1947-1975), Заслуженого вчителя школи Української РСР (1956 р.), ентузіаста юннатівської роботи зі школярами в 40-70-х роках минулого століття.

Науково-педагогічний захід організовувався і проводився педколективом школи з участю ряду науковців Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Чернівецького національних університетів, Рівненського і Хмельницького обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та колег із сусідньої Тернопільщини, представників Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України та ветеранів Новоушиччини і колишніх учнів Ф. С. Бацури, які в цей день колективно вшановували його світлу пам’ять.

Вітального листа учасникам конференції направив Василь Григорович Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, за особистої підтримки якого в 2013 році Вільховецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів було присвоєно ім’я педагога-натураліста Ф. С. Бацури в ознаменування 100-річчя з дня його народження.

На розгляд конференції були винесені ряд актуальних для освітян питань на наукову, педагогічну і природничо-краєзнавчу тематику у форматі статей та доповідей, які зацікавлено обговорювали її учасники.

Від кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету доповіді представили Міронова Наталія Геннадіївна, завідувачка кафедри «Сучасні екологічні дослідження, як інструментарій формування екологічної компетентності здобувачів середньої освіти» та доцент кафедри – Скрипник Сергій Васильович «Науково-методичні засади формування ціннісного ставлення до природи в здобувачів освіти».

За підсумками конференції розглянуті ряд пропозицій і прийняті рекомендації, які будуть направлені освітянському керівництву краю.