Гостьова лекція професора Царика Любомира Петровича

12 грудня 2023 року для здобувачів освіти ОП «Екологія» та ОП «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» в рамках ОК «Охорона біотичного та ландшафтного різноманіття» та ОК «Системний аналіз якості навколишнього середовища» проведено лекцію «Концептуальні і прикладні засади розбудови екомереж».

Лектор: доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри геоекології і методики навчання екологічних дисциплін Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка – Любомир ЦАРИК

Професор Любомир Петрович Царик розкрив питання щодо етапів та реалізації Всеєвропейської стратегії ландшафтного і біотичного різноманіття; концепцію екомереж ‒ біологічний та географічний базові підходи до формування екомереж, приклади екомереж, в т. ч. у Подільському регіоні.

Наукові інтереси Любомира Петровича охоплюють широке коло питань природоохоронного природокористування, еколого-географічного, ландшафтно-екологічного, екоосвітнього спрямування.

Він очолює науково-дослідну лабораторію «Моделювання еколого-географічних систем» та Науковий центр екологічних інновацій при ТНПУ ім. В. Гнатюка; викладає ОК «Наукові засади формування екомереж» при підготовці магістрів цього закладу вищої освіти.

Дякуємо Любомиру Петровичу за змістовну та високопрофесійну лекцію в рамках співпраці між нашими університетами.