Фінал ювілейного конкурсу Інноваційних ідей молодих вчених Хмельницького національного університету ІІМВ 2024

21 червня 2024 року відбувся фінал ювілейного конкурсу Інноваційних ідей молодих вчених Хмельницького національного університету ІІМВ 2024, в якому прийняли участь студенти ОП Екологія другого (магістерського) рівня вищої освіти Олена Бондар та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Надія Коваль. Конкурс проводиться за ініціативи Наукового товариства студентів та молодих вчених НТСМВ Хмельницького національного університету уже п’ятий рік поспіль.

Головною метою конкурсу є мотивація науково-практичної активності у середовищі студентів, аспірантів, молодих вчених. А також запровадження в університеті інформаційної, організаційної, навчальної та технічної підтримки студентів, аспірантів, молодих вчених, які прагнуть впроваджувати у виробництво інноваційні ідеї.

Тематика проєктів ювілейного конкурсу ІІМВ 2024 актуальна та дуже різноманітна, пов’язана з захистом персональних даних, інклюзією, реабілітацією, організацією студентського життя та покращенням навчального процесу, екологічною безпекою, розробкою мобільних застосунків. Особливо важливими в даний час були представлені проєкти, пов’язані з військовою тематикою, збереженням життя, фізичним і ментальним здоров’ям людей, обороноздатності країни.

На першому етапі відбувався експертний відбір надісланих на конкурс заявок. Основна увага приділялася новизні ідеї та можливості її успішної реалізації. Серед нововведень ювілейного конкурсу ІІМВ 2024 для фіналістів проєкту була проведена менторська зустріч з представниками журі. Під час менторської зустрічі учасники конкурсу отримали рекомендації щодо покращення презентації проєкту, висвітлення переваг та корисних впливів від реалізації проєкту.

На другому етапі відбувалося публічне представлення авторами інноваційних ідей, практичних результатів, передбачуваних економічних ефектів від впровадження наукових розробок молодих вчених.

Під час фінальних презентацій авторами інноваційних ідей відбувалася цікава, професійна дискусія, обговорення та пропозиції від представників бізнесу до реалізації проєктів.

Від кафедри екології та біологічної освіти у конкурсі прийняв участь проєкт «Розробка структури мобільного застосунку для забезпечення екологічної безпеки в містах», який представили студенти ОП Екологія другого (магістерського) рівня Олена Бондар та першого (бакалаврського) рівня Надія Коваль під науковим керівництвом доцента кафедри екології та біологічної освіти Андрія Дячука. За результатами ювілейного конкурсу ІІМВ 2024, фіналісти отримали дипломи та заохочувальні призи. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, навчатись та планувати майбутнє! Бажаємо молодим науковцям успішної реалізації представлених ідей в України та за кордоном.