Екскурсія студентів ОП Екологія на ХАЕС

8 травня студенти ОП Екологія відвідали Хмельницьку атомну електростанцію (м. Нетішин).

Хмельницька атомна електростанція відноситься до потужних та стратегічно важливих для економіки України підприємств у галузі виробництва електроенергії. Отримання практичної інформації щодо роботи такого складного комплексу розширює уявлення студентів про діяльність підприємств енергетичного комплексу та про заходи і засоби охорони навколишнього середовища, які вони забезпечують. Активному вивченню цих питань сприяла насичена програма поїздки.

Під час візиту студенти відвідали Навчально-тренувальний центр ХАЕС, де прослухали лекцію щодо роботи атомної електростанції, ознайомилися із будовою реактору, систем управління захисту, роботою повномасштабного тренажера блочного щита управління.

Як майбутні фахівці-екологи, ретельно ознайомилися з роботою водно-хімічної лабораторії відділу охорони навколишнього середовища Хмельницької АЕС, із сучасними приладами, які використовують для моніторингу довкілля.

В умовах воєнного стану вимоги щодо контролю за рядом напрямків діяльності такого стратегічного підприємства як Хмельницька АЕС є достатньо високими, про що наголошувалося на зустрічах з фахівцями. У незмінних пріоритетах знаходиться моніторинг охорони навколишнього середовища на території проммайданчика електростанції, санітарно-захисної зони та зони спостереження.