22 березня 2024 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів в приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області відбулась зустріч зі студентами ОП Екологія першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.
Зустріч проведено у форматі круглого столу під головуванням в.о. заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області Катерини ШВЕЦЬ та за участі доцентів кафедри екології та біологічної освіти Ольги ЄФРЕМОВОЇ та Сергія ШЕВЧЕНКА.
Під час зустрічі майбутніх екологів ознайомили з водним фондом Хмельницької області, охарактеризували водні ресурси, їх стан та нагальні проблеми водних ресурсів у нашому регіоні, до основних з яких належить забруднення поверхневих вод стічними водами. Тому модернізація та удосконалення роботи очисних споруд є важливим кроком у забезпечення якості водних ресурсів та зменшенні негативного впливу на середовище.
Окремо зупинились на питанні басейнового управління водними ресурсами, адже саме басейновий принцип управління водними ресурсами передбачає активне залучення усіх заінтересованих сторін у процес управління, що сприяє скоординованому розвитку і управлінню природними ресурсами з метою досягнення максимального соціально-екологічного благополуччя на справедливій основі.
Учасникам заходу нагадали про важливість загального доступу до чистої води і численні загрози з якими стикається людство та закликали до активної позиції екосвідомого громадянина.
Всесвітній день водних ресурсів (World Water Day) — міжнародний день ООН, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 «Проведення Міжнародного дня водних ресурсів»).
Резолюцією відзначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, яка не отримує широкого усвідомлення, 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води, який починає відзначатися з 1993 року.
Резолюцією рекомендовано державам цього дня проводити заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Щороку, ці заходи здійснюються шляхом публікації і поширення агітаційної інформації, організації конференцій, круглих столів, семінарів і виставок.
Метою проведення заходів є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.