ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ

19 березня 2024 року вже радиційно відбулась гостьова лекція на тему «Захист водно-болотних угідь у Флориді (США) та новітні технології, які для цього використовуються (LiDAR, GIS, аналіз історичної фотозйомки, тощо)».

Сучасна екологія – складна багатогранна дисципліна, основою якої є біогеографічні знання, але яка поєднує сьогодні всі природничі, точні, гуманітарні і соціальні науки, з метою пошуків шляхів оптимального розвитку людства на якнайбільш далеке майбутнє, вироблення нових методів збереження біосфери планети. Екологічна діяльність нині є обов’язковою складовою, а здебільшого й одним із головних елементів будь – якої сфери людської активності: промислового виробництва, енергетики, сільського і лісового господарства, транспорту, наукових досліджень, культури, релігії тощо.

Саме тому, і лекцію Олени Леськової можна назвати  мультипредметною, яка охопила такі дисципліни: Гідрологія, Охорона біотичного і ландшафтного різноманіття, Загальна екологія, Моніторинг довкілля, Картографія з основами топографії і ГІС, Системний аналіз якості навколишнього середовища. Лекцію слухали студенти ОП Екологія бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти, які поглибили знання з окремих тем перелічених дисциплін та пересвідчились у тісному взаємозв’язку всіх освітніх компонентів.

Олена Леськова – випускниця кафедри екології Хмельницького національного університету (2006 р.), яка працює Environmental Consultant в Florida Department of Environmental Protection (США, Флорида) у відділі управління водними ресурсами (Division of Water Resource Management). Олена ознайомила студентів із основними обов’язками, які вона виконує на посаді та завданням установи, в якій працює, а саме:

  • як екологічний радник у відділі управління водними ресурсами координую та перевіряє роботу регіональних відділів FDEP, районних управлінь водними ресурсами та делегованих місцевих адміністрацій з метою забезпечення узгодженості виконання водного законодавства в масштабах штату;
  • як координатор ГІС-даних розробляє бази геоданих, навчає картографічний персонал, керує проектами, проводить перевірки якості, запроваджує нові підходи в картографуванні, візуалізації даних, моделюванні і геопросторовому аналізі;
  • як координатор ГІС співпрацює з Офісом технологій та інформаційних послуг забезпечуючи безперебійне оновлення веб-додатків;
  • як інструктор з розмежування водно-болотних угідь, проводить польові та офісні навчальні заняття, які включають ідентифікацію рослин і рослинних угруповань, екологію і документацію рослин, ідентифікацію та документацію ґрунтів, гідрологічні характеристики водно-болотних угідь, поверхневих вод, а також роз’яснення вимог законодавства, яке стосується захисту поверхневих вод та водно-болотних угідь на території штату.

На лекції студенти дізнались про екосистеми та особливості водно-болотних угідь Флориди, їх гідрологічний режим; охорону поверхневих вод та захист водно-болотних угідь; як здійснюється розмежування територій водно-болотних угідь, моніторинг їх стану із використанням ГІС і технологій; методику визначення типу ґрунтів та рослинності.

Хочеться відзначити високий професіоналізм Олени Леськової, захоплення, з яким вона розповідала про свою професійну діяльність та вдячність alma mater (кафедрі екології ХНУ) за високий рівень знань, який допоміг їй у подальшому навчанні та роботі в США.

Завзятість та готовність співпрацювати із рідною кафедрою, щирість та особиста історія Олени завжди мотивує наших студентів до плідного навчання!

Викладачі кафедри екології та біологічної освіти і студенти – учасники зустрічі щиро дякують пані Олені за цікаву і змістову лекцію!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатись та планувати майбутнє!!!