2 листопада 2022 року студенти групи СОБ-21 (освітня програма Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) прослухали лекцію за темою «Валеологічні аспекти психічного здоров’я. Психічне здоров’я», яку провів доктор психологічних наук, професор кафедри психології та соціального забезпечення Державного університету «Житомирська політехніка» Матеюк Олег Анатолійович.
Лекція проведена в рамках дисципліни «Загальна теорія здоров’я» (тема «Валеологічні аспекти психічного та духовного здоров’я»).
На початку лекції Олег Анатолійович акцентував на актуальності проблеми психічного здоров’я у сучасних реаліях життя українців, адже війна помітно впливає на психоемоційний стан людей. Лектор пояснив сутність поняття «психічне здоров’я», визначив основні його критерії та наголосив на тому, що першопричина, яка є поштовхом до різних захворювань і неадекватних форм поведінки, у першу чергу, пов’язана із психікою.
На наступному етапі заняття Олег Анатолійович ознайомив здобувачів вищої освіти зі структурою психіки особистості, виокремив природжені та набуті особливості психіки, навів приклади їх проявів у пізнавальних, емоційних, регулятивно-вольових і комунікативних аспектах.
Лектор ознайомив студентів із індивідуально-психологічними особливостями особистості. Навів характеристику основних типів темпераменту та наголосив, що особливості темпераменту як динамічної сторони психіки є передумовою формування і розвитку тих основних властивостей особистості, які становлять характер людини.
Олег Анатолійович пояснив здобувачам вищої освіти сутність поняття «характер» як сукупності стійких індивідуальних особливостей особистості, які формуються і виявляються в діяльності і спілкуванні, зумовлюючи типові для індивіда способи поведінки, а також навів приклади типів акцентуйованих характерів, які можуть перешкоджати адаптації до соціального середовища.
Лектор ознайомив студентів із поняттям стресу, фазами його розвитку, видами та ознаками; виокремив чинники, які призводять до психологічних травм та неврозів.
Окремого розгляду під час лекції набули питання важливості профілактики стресу, корекції його наслідків та сучасні підходи до психічного оздоровлення.
Проведене лекційне заняття було пізнавальним та корисним для студентів не лише з огляду формування навичок здоров’язбережувальної поведінки як умови ефективної навчально-професійної і майбутньої педагогічної діяльності, а ще й завдяки ознайомленню зі способами та прийомами психологічної самодопомоги в умовах викликів війни.
Колектив кафедри екології та біологічної освіти та студенти спеціальності Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) щиро дякують Олегу Анатолійович за змістову та пізнавальну лекцію!