Зустріч із учнівською молоддю, присвячена Всесвітньому дню водних ресурсів 2023 р.

21 березня 2023 року, напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів, відбулась учнівська конференція, організована Управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради спільно з педагогічним колективом СЗОШ 20.

До участі в заході були залучені представники МКП «Хмельницькводоканал» та викладачі і студенти кафедри екології та біологічної освіти (спеціальність екологія) Хмельницького національного університету.

Студентка 4-го курсу Яна Гуровська представила учасникам доповідь про дослідження, які здійснює кафедра в галузі охорони водних ресурсів вже більше 20 років, а саме:
– моніторинг екологічного стану поверхневих вод;
– оцінка екологічного стану річок північно-чорноморського басейну, басейнів річок Дніпро, Дністер, Південний Буг, Вовк;
– оцінка ступеню радіаційного забруднення водойм за цитогенетичними порушеннями в клітинах меристем рослин;
– біотестування і біоіндикація донних відкладень та природних вод;
– вплив урбоекосистеми м. Хмельницького на формування гідрологічного режиму р. Південний Буг;
– аналіз якості підземних вод та родовищ лікувальних підземних вод;
– аналіз систем водопостачання та водовідведення міст, якості питної води;
– оцінка екологічних ризиків гідроенергетики України.

Доцент кафедри Андрій Дячук ознайомив присутніх із спеціальностями кафедри, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти та запросив відвідати весняний ботанічний сад ХНУ.

Цікавникою заходу стала екскурсія організована МКП «Хмельницькводоканал» на каналізаційну насосну станцію.

Дякуємо організаторам та учасникам за цікавий, корисний та інформативний захід та актуалізацію питань збереження, охорони та відтворення водних ресурсів!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчати та навчатись!!!