ОРНІТОШКОЛА 2023 – ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

З 24 по 28 квітня 2023 року на базі Малієвецького історико-культурного музею проходила ХХ Всеукраїнська студентська орнітологічна школа-семінар «ОРНІТОФАУНА ТА МЕТОДИ ЇЇ ДОСЛІДЖЕНЬ».

В орнітологічній школі-семінарі прийняли участь здобувачі освіти Хмельницького національного університету (Кафедра екології та біологічної освіти ХНУ), Львівського національного університету імені Івана Франка, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Харківського національного університету імені Григорія Сковороди.

Кураторами ХХ орнітошколи були науковці та науково-педагогічні працівники Західноукраїнського орнітологічного товариства, Природознавчого музею НАН України (м. Львів), Азово-Чорноморської орнітологічної станції, Хмельницького національного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного природного парку «Подільські Товтри», Харківської державної академії культури.

За час роботи орнітологічної школи-семінару було проведено майстер-класи та теоретичні заняття:
– обліки чисельності птахів (куратори: Андрій Бокотей, Микола Матвєєв, Мар’ян Тарасенко, Сергій Ільїнський);
– технологія виготовлення пташиних тушок (куратор: Андрій Бокотей);
– біометричні дослідження птахів (куратор: Раїса Чернічко);
– методи дослідження та кільцювання птахів на прикладі чорного та білого лелек (куратор: Андрій Бокотей);
– опис пташиних гнізд та кладок (куратор: Мар’ян Тарасенко);
– методики популяційних досліджень птахів-норників на прикладі ластівки берегової (куратор: Раїса Чернічко);
– діагностичні ознаки птахів різних таксономічних категорій (куратори: Микола Матвєєв, Ігор Кушнарьов);
– прижиттєве дослідження живлення птахів (куратор: Михайло Дребет);
– опис біотопів (куратор: Дмитро Свиридюк);
– характеристика орнітофауни зональних ландшафтів на прикладі степового Криму (куратор: Юрій Андрющенко);
– формування та представлення постерної доповіді (куратор: Наталія Дзюбенко);
– методика встановлення ловчих сітей та відлову птахів (куратор: Андрій Бокотей).

Під час роботи орнітошколи проведено олімпіаду поміж студентами на знання птахів за зовнішнім виглядом, поведінкою та голосами (куратори: Андрій Бокотей, Сергій Ільїнський).
Серед наших студентів-учасників олімпіад переможцями стали: Софія Вань (СОБ-21), Антон Войчур (СОБ-21) та Ангеліна Парменова (СОБ-19)! Так тримати! Не втрачайте наснаги та жаги до знань!!!

Завідувачка кафедри екології та біологічної освіти ХНУ Наталія Міронова разом із доцентами кафедри – Людмилою Казіміровою, Ольгою Єфремовою та Сергієм Шевченко відвідали орнітошколу та привітали всіх учасників та кураторів із успішним проведенням та закриттям ювілейної ХХ Всеукраїнської студентської орнітологічної школи-семінару!

Окремо хочеться відмітити надзвичайно дружню, щиру та доброзичливу атмосферу серед усіх учасників заходу! Подальших успіхів, перемог та звершень!!!

І велика подяка ЗСУ за можливість жити, вчитись та планувати майбутнє!