30 квітня 2021 р. лекцію з дисципліни «Основи біотехнології» на тему «Біотехнології в агропромисловому комплексі» для студентів 3-го курсу спеціальності «Екологія» провела Орися Гофман – технолог ТОВ «НВП ЕКОКУЛЬТУРА» (м. Дніпро). Крім того, Орися Гофман є випускницею кафедри екології Хмельницького національного університету і після завершення навчання тривалий час працювала молодшим науковим співробітником у біосферному заповіднику Асканія-Нова ім. Ф. Фальц-Фейна.
Під час лекції були розглянуті такі питання:
- безпечні і екологічно чисті засоби захисту сільськогосподарських рослин;
- використання ентомофагів (корисних комах) для превентивного захисту сільськогосподарських культур, що є екологічно безпечним, економічно вигідним і прогресивним способом контролю шкідників в теплицях, садах і полях;
- використання штучно розведених комах для запилення рослин, зокрема земляного джмеля;
- наслідки хімізації сільського господарства.
Студенти активно долучились до обговорення особливостей застосування біологічних засобів захисту рослин та ступеню їх використання аграріями України.
Другу частину заняття пані Орися присвятила особливостям своєї роботи у заповіднику Асканія-Нова, тому до заняття долучились також студенти 4-го курсу спеціальності «Екологія», яким, наразі, актуальним є питання освіти та працевлаштування, а також студенти 2-го курсу спеціальності «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини», які вивчають дисципліну «Геоботаніка».
Біосферний заповідник Асканія-Нова ім. Ф. Фальц-Фейна – це природоохоронна науково-дослідна установа, яка забезпечує збереження найбільшої в Європі ділянки типчаково-ковилового степу. Заповідна територія сертифікована як еталон типчаково-ковилових степів планети, які підлягають збереженню і вивченню за програмою ЮНЕСКО «Людина і біосфера». У складі заповідника дендрологічний парк загальнодержавного значення, зоопарк, колекція тварин якого є національним надбанням України (www.askania-nova-zapovidnik.gov.ua).
Викладачі кафедри екології та біологічної освіти і студенти – учасники зустрічі щиро дякують Євгену Артуровичу за цікаву і змістову лекцію!
Окремо хочеться відзначити високий професіоналізм Орисі Гофман, захоплення з яким вона розповідала про свою професійну діяльність та вдячність alma mater (кафедрі екології ХНУ) за високий рівень знань, який допоміг їй у становленні як професіонала.
Викладачі кафедри екології та біологічної освіти і студенти – учасники зустрічі щиро дякують пані Орисі за цікаву і змістову лекцію! Із нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!