22 березня – Всесвітній день води

22 березня – Всесвітній день води

Рівно 24 роки тому на конференції ООН з охорони навколишнього середовища 22 Березня назвали Днем водних ресурсів. 

Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день водних ресурсів. 

День 22 березня дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку в цей день озвучується нова проблема, пов’язана із забрудненням водних ресурсів на планеті й лунає заклик до її розв’язання. 

Якщо кожен з нас збереже за рік хоча б одне відро води, вийде ціле озеро 1000 м в діаметрі та глибиною в 5 метрів! 

Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби – на 75 %, медузи – на 99 %, картопля – на 76 %, яблука – на 85 %, помідори – на 90 % , огірки – на 95 %, кавуни – на 96 %. Навіть людина складається з води. У тілі у новонародженого води міститься 86 % і до 50 % у літніх людей. 

Якщо людина втрачає 2 % води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсотки втраченої води збільшаться до 10 %, то у людини почнуться галюцинації. При втраті в 12 % людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20 % людина помирає.

На честь відзначення цього свята, студенти спеціальності «Екологія» Хмельницького національного університету взяли участь у засіданні круглого столу за участі представників структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, виконавчих органів влади, громадськості та фахівців Департаменту.

На засіданні обговорювались питання інтегрованого управління водними ресурсами та перспективи зближення з водною політикою Європейського Союзу, регулювання використання водних ресурсів та стан поверхневих вод Хмельницької області у 2016 році.

Студенти дізналися багато нового і цікавого, зокрема про важливість охорони водних ресурсів Хмельниччини та особливості впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами на території області.

У ході засідання було винесено ряд важливих пропозицій, які, в майбутньому, дадуть змогу вирішити порушені на обговоренні питання.