День екологічної освіти відзначається 12 травня.
Вперше питання про проблеми екології підняли у 1972 році на Стокгольмській конференції з охорони навколишнього середовища, де прийняли рекомендацію про створення міжнародної програми з освіти в галузі навколишнього середовища.
Екологічна освіта в світі і в Україні вважається сьогодні пріоритетним напрямом навчання і виховання загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів. Конференція ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, на якій обговорювалися проблеми навколишнього середовища та розвитку освіти, у своїх документах і рішеннях також підкреслила величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання та сталого розвитку людства.
Саме екологічні знання дозволяють людині усвідомити, до яких катастрофічних явищ можуть призвести згубні звички у відношенні природи; зрозуміти, як уникнути подібних наслідків.
Цей День відзначається шляхом організації та проведення конференцій і семінарів, круглих столів, присвячених питанням екології. Організовується у навчальних закладах усіх рівнів, починаючи з дитячих садків і закінчуючи вищими навчальними закладами.
Вища мета екологічної освіти — формування екологічної культури людини та екосвідомого суспільства.