22 квітня – Міжнародний День Землі

День Землі щороку у Світі відзначають 22 квітня. У 2021 році – ювілейний 51-й День Землі.

Тема до Дня Землі 2021 – відновити нашу Землю. Основна увага приділяється природним процесам, новим зеленим технологіям і інноваційному мисленню, які можуть відновити світові екосистеми. Таким чином, тема відкидає уявлення про те, що пом’якшення наслідків або адаптація є єдиними способами вирішення проблеми зміни клімату. Кожен з нас повинен відновити нашу Землю не тільки тому, що ми дбаємо про світ природи, а й тому, що ми живемо на ньому. Нам всім потрібна здорова Земля! Здорова планета – це необхідність!

День Землі вперше відзначили в 1970 році. Близько 20 млн осіб (в той час 10 % від загальної чисельності населення Сполучених Штатів), обурених розливами нафти, забрудненням повітря і річок, вийшли тоді на вулиці, щоб висловити свій протест у зв’язку з екологічною кризою. Це була найбільша акція громадянської активності, і урядам довелося прислухатися: були прийняті законодавчі акти щодо захисту навколишнього середовища і відповідні агентства. Це була перемога, яка продемонструвала силу суспільної єдності.

Акції та заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.

У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено «Десятиліттям довкілля». До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття.

У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На даний час ця дата відзначається у 193 країнах світу кожного року.

Цьогорічний дудл від Google до Дня Землі підкреслює, що кожен може посадити насіння у світле майбутнє – по одному саджанцю за раз! Відео Doodle демонструє різноманітні дерева, що висаджуються в природних середовищах існування, один із багатьох способів зробити все можливе, щоб зберегти нашу Землю здоровою для майбутніх поколінь.

День Землі нагадує, що кожен може зробити
свій внесок у покращення планети!